Znajdź swój produkt

wyszukiwarka zaawansowana
Producenci

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami:


880 380 940
32 724 00 88

Promocje
Zasypka do stóp DEME S
Zasypka do stóp DEME S
3,89 zł 3,27 zł
Półbuty TEXO S1 SRC
Półbuty TEXO S1 SRC
69,92 zł 65,04 zł
para
Bluza dresowa BRIXTON FLASH ABFD
Bluza dresowa BRIXTON FLASH ABFD
72,36 zł 69,11 zł
szt.
Rękawice skórzane monterskie (mix)
Rękawice skórzane monterskie (mix)
6,50 zł 5,77 zł
para
Gogle 3M Fahrenheit
Gogle 3M Fahrenheit
39,84 zł 23,58 zł
szt.
Ochronniki słuchu Peltor Optime III H540A
Ochronniki słuchu Peltor Optime III H540A
73,98 zł 65,85 zł
szt.
Pochłaniacz gazów i par 6055 A2 (2 szt.)
Pochłaniacz gazów i par 6055 A2 (2 szt.)
61,38 zł 52,85 zł
para
Koszulka z pasami odblaskowymi Flash
Koszulka z pasami odblaskowymi Flash
29,27 zł 26,42 zł
szt.
Kamizelka ostrzegawcza
Kamizelka ostrzegawcza
8,13 zł 6,91 zł
szt.
Rękawice robocze wampirki (powlekane gumą)
Rękawice robocze wampirki (powlekane gumą)
0,80 zł 0,77 zł
para
Czy wiesz, jak można uniknąć większości rodzajów wypadków przy pracy?

Każda praca wiąże się z pewnym ryzykiem, dlatego tak ważne jest zachowanie zasad bezpieczeństwa i higieny.  Równie istotną kwestią jest uważny i czynny udział w szkoleniach z tego zakresu. Każdy pracodawca powinien zapewnić  swojemu pracownikowi przeszkolenie w zakresie BHP przed dopuszczeniem go do pracy po raz pierwszy oraz prowadzić okresowe szkolenia w tym zakresie,  a bezpośredni przełożony powinien przeprowadzić instruktaż stanowiskowy, polegający na omówieniu zagrożeń, które mogą wystąpić podczas wykonywania pracy. Rodzaje wypadków przy pracy są naprawdę różne i powinno się mieć ich świadomość po to, by wiedzieć, jak im zapobiegać.  Niezwykle ważne jest odpowiednie porozumiewanie się między pracodawcą a pracownikiem i świadomość obu stron, jak ważne jest przestrzeganie wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Wypadki w pracy – podstawowe informacje

Te najgorsze niestety kończą się tragicznie, a więc są to wypadki śmiertelne. Jednakże zgon nie musi nastąpić od razu po wypadku. Do śmierci może dojść nawet do pół roku po zaistniałym wypadku i może on kwalifikować się do przyczyny zgonu, wówczas zawiśnie w statystykach jako wypadek śmiertelny. Inne rodzaje wypadków przy pracy to na przykład uraz, choroba zawodowa, zbiorowy czy ciężki wypadek. Pamiętaj, aby przed przystąpieniem do jakiejkolwiek pracy zapoznać się dokładnie z zasadami bezpieczeństwa oraz regulaminem placówki. Dzięki temu będziesz mógł pracować bezstresowo, a przede wszystkim unikniesz niepotrzebnych kontuzji.

Praca na wysokości

Niektórych z rodzajów wypadków przy pracy można w prosty sposób uniknąć. A wszystko to za sprawą profesjonalnej odzieży i artykułów BHP. Podczas prac na wysokości warto zaopatrzyć się w specjalne zestawy asekuracyjne, które zapobiegną upadkowi z wysoko położonego miejsca. W skład takiego zestawu zazwyczaj wchodzą szelki i solidna linka. Zainstalowany amortyzator skutecznie,  w razie potrzeby, zaabsorbuje energię.

Plac budowy – najpopularniejsze miejsce większości rodzajów wypadków przy pracy

Z pewnością najpopularniejszymi rodzajami wypadków przy pracy są te, które mają miejsce  na placach budowy. Dlatego każdy kierownik zarządzający takim miejscem zwraca uwagę na to, aby każdy pracownik miał na głowie specjalny hełm, zwany również kaskiem. Jest to praktyczne rozwiązanie, które ochroni przed spadającymi przedmiotami z wysokości. Mogą one wyrządzić niemałe obrażenia, jeśli nie przestrzega się podstawowych zasad ochrony głowy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl