Znajdź swój produkt

wyszukiwarka zaawansowana
Producenci

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami:


880 380 940
32 724 00 88

Promocje
Żel antybakteryjny VENUS 100ml
Żel antybakteryjny VENUS 100ml
15,04 zł 10,16 zł
szt.
Seven Kings Bluza ochronna  QUARTZ
Seven Kings Bluza ochronna QUARTZ
140,65 zł 125,20 zł
szt.
Półbuty ochronne SRC S3 STONE
Półbuty ochronne SRC S3 STONE
210,57 zł 145,53 zł
para
Rękawice HUNTER CATCH 07364
Rękawice HUNTER CATCH 07364
7,72 zł 4,67 zł
para
Kiedy przydaje się maska do lakierowania?

Ochrona górnych dróg oddechowych to ważny element wielu prac lakierniczych, stolarskich, budowlanych i przemysłowych. Duże zapylenie oraz styczność z silnymi substancjami chemicznymi sprawiają, że rośnie ryzyko powikłań zdrowotnych, będących następstwem pracy w trudnych warunkach. Jaka maska do lakierowania będzie odpowiednia w takich przypadkach?

Bezpieczeństwo i komfort pracy

Idealna maska do lakierowania nie tylko chroni, ale także nie powoduje dyskomfortu podczas pracy. Opary z farb, jak również różnego typu substancji żrących mogą podrażniać drogi oddechowe, a także oczy. Dzieje się tak nawet w lakierniach samochodowych. Maska jest niezbędna zwłaszcza wtedy, gdy stosuje się farby rozpuszczalnikowe. Groźne dla naszego zdrowia są także farby, stosowane do malowania natryskowego. Pokrywa się nimi ściany oraz meble. W sklepie BHP Stempień ochronie dróg oddechowych poświęcona jest cała kategoria produktów. Dzielą się one na trzy klasy, w których umieszczone są rodzaje zapylenia, jakim należy przeciwdziałać.

Maska pełne lub półpełne

Lotne związki jak cząsteczki aerozoli, to częsty składnik powłok malarskich. Niestety, większość tych substancji to silne toksyny. Niektóre z nich zatruwają wątrobę, inne działają bezpośrednio na mózg. Osoby, które nie posiadają odpowiedniego zabezpieczenia, skarżą się też na przykre następstwa krótkofalowe jak bóle i zawroty głowy oraz nudności i omdlenia. Wystarczy zaopatrzyć się w stosunkowo niedrogą maskę lakierniczą, aby wykonywane prace były o wiele bardziej bezpieczne. Niektóre modele zasłaniają tylko dolną połowę twarzy. Chronią drogi oddechowe, ale już nie oczy. Jeśli również one powinny być zakryte, warto wybierać maski pełne, zakrywające całą twarz.

Jak wybrać maskę do lakierowania?

Kupując maskę, należy kierować się tym, do jakich zadań będzie potrzebna. Ważna jest także częstotliwość wykonywanych prac. Jeśli planujemy tylko odnowić komplet felg lub robić to bardzo rzadko, w zupełności wystarczy nam maska lakiernicza jednorazowa. Zajmując się takimi pracami regularnie, powinniśmy zainwestować w maskę z wymiennymi filtrami węglowymi. To także dobry wybór przy pracach, wykonywanych w niewielkim lub zamkniętym pomieszczeniu. Z kolei profesjonalistom niezbędna jest maska lakiernicza z dopływem powietrza.

Maski lakiernicze dobrej jakości zapewniają wygodę podczas pracy. Modele pełne mogą być jednak nieco problematyczne dla osób, które muszą korzystać z okularów podczas wykonywania swoich obowiązków.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl