Znajdź swój produkt

wyszukiwarka zaawansowana
Producenci

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami:


880 380 940
32 724 00 88

Promocje
Bluza ochronna Seven Kings PRO
Bluza ochronna Seven Kings PRO
126,02 zł 114,63 zł
szt.
Nakolanniki skórzane GAM 05
Nakolanniki skórzane GAM 05
44,72 zł 39,02 zł
para
Żel antybakteryjny VENUS 100ml
Żel antybakteryjny VENUS 100ml
15,04 zł 7,72 zł
szt.
Mydło antybakteryjne Venus 500ml
Mydło antybakteryjne Venus 500ml
15,45 zł 8,93 zł
szt.
Koszulka Brixton Flash 50/50
Koszulka Brixton Flash 50/50
43,90 zł 39,43 zł
szt.
Rękawice ochronne X-TARGET
Rękawice ochronne X-TARGET
3,01 zł 2,89 zł
para
Zasypka do stóp DEME S
Zasypka do stóp DEME S
3,89 zł 3,50 zł
szt.
Wszystkie najważniejsze informacje o BHP na budowie

Praca na budowie to niewątpliwie ciężka ścieżka kariery, na którą każdy patrzy z podziwem i szanuje. Ponieważ jest pracą fizyczną, potrafi być niezwykle męcząca, w dodatku wiąże się ona z dużym ryzykiem. O jakim ryzyku mowa? Oprócz tej oczywistej cechy, jaką jest duży wysiłek, posiada również taką, o której na co dzień raczej nikt nie myśli. Niezwykle ważnym elementem jest BHP na budowie ze względu na to, iż taka praca potrafi być niezwykle niebezpieczna. Wypadki zdarzają się tam bardzo często. Zazwyczaj mają swoje podłoże w nieuwadze pracownika, ale zdarzają się również niefortunne zdarzenia – ktoś pojawia się w niewłaściwym miejscu, o niewłaściwej porze. Taka praca jest niezaprzeczalnie niebezpieczna, dlatego zasady dotyczące bezpieczeństwa są bardzo ważne i należy ich przestrzegać, szczególnie w takich miejscach jak plac budowy.

BHP na budowie – rodzaje wypadków

Na budowie niewątpliwie zdarza się mnóstwo wypadków. Jednakże, jakie występują najczęściej i dlaczego BHP na budowie jest aż tak ważne? Wiele z nich to wypadki spowodowane potknięciem się, zazwyczaj są jednak niegroźne. Poza tym można wyróżnić również takie, które zdarzają się przez złe używanie narzędzi, spadanie różnych przedmiotów z wysokości. Część z nich bywa niestety śmiertelna, a wynikają one głównie z nieuwagi pracowników. Jednakże kilkanaście procent wypadków związanych jest z przyczynami technicznymi, wynikało to na przykład z braku przeglądu maszyn czy ich ogólnego zaniedbania. Pracownicy, jak i pracodawcy powinni bardziej się starać o to, by plac budowy stał się bezpieczniejszym miejscem. Jednakże by coś się zmieniło, obie te strony muszą współpracować.

Co należy wiedzieć o zasadach bezpieczeństwa na budowie?

Aby zarządzać odpowiednio budową i BHP na budowie, trzeba mieć niewątpliwie niezwykle szeroką wiedzę w tym zakresie. Zakres obowiązków pracodawcy czy kierowników budowy, związanych z bezpieczeństwem, reguluje szereg rozmaitych ustaw. Aby poprawić bezpieczeństwo i higienę pracy na budowie, pracodawcy i kierownicy powinni przede wszystkim przejść szereg szkoleń oraz zapoznawać pracowników ze wszystkimi regulaminami. Stosowanie się do wskazówek i zasad zmniejszyłoby ryzyko kontuzji na placach budowlanych, które wciąż jest wysokie. Kolejną istotną kwestią, o której nie należy zapominać, jest odpowiednia odzież i artykuły BHP. Kask, gogle czy bluzy ochronne to tylko kilka z przykładów środków ochrony, które pomogą w zapobieganiu wypadków.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl