Znajdź swój produkt

wyszukiwarka zaawansowana
Producenci

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami:


880 380 940
32 724 00 88

Promocje
Komin/ ocieplacz termoaktywny
Komin/ ocieplacz termoaktywny
21,14 zł 13,41 zł
szt.
Czapka DualColor
Czapka DualColor
18,70 zł 14,63 zł
szt.
Wyposażenie do apteczek PK1
Wyposażenie do apteczek PK1
53,70 zł 45,37 zł
kpl
Kurtka softshellowa ocieplana PERFECT 04520
Kurtka softshellowa ocieplana PERFECT 04520
226,83 zł 211,38 zł
szt.
Klasyczne ochronniki słuchu PORTWEST PW48
Klasyczne ochronniki słuchu PORTWEST PW48
30,89 zł 26,02 zł
kg
Wszystkie najważniejsze informacje o BHP na budowie

Praca na budowie to niewątpliwie ciężka ścieżka kariery, na którą każdy patrzy z podziwem i szanuje. Ponieważ jest pracą fizyczną, potrafi być niezwykle męcząca, w dodatku wiąże się ona z dużym ryzykiem. O jakim ryzyku mowa? Oprócz tej oczywistej cechy, jaką jest duży wysiłek, posiada również taką, o której na co dzień raczej nikt nie myśli. Niezwykle ważnym elementem jest BHP na budowie ze względu na to, iż taka praca potrafi być niezwykle niebezpieczna. Wypadki zdarzają się tam bardzo często. Zazwyczaj mają swoje podłoże w nieuwadze pracownika, ale zdarzają się również niefortunne zdarzenia – ktoś pojawia się w niewłaściwym miejscu, o niewłaściwej porze. Taka praca jest niezaprzeczalnie niebezpieczna, dlatego zasady dotyczące bezpieczeństwa są bardzo ważne i należy ich przestrzegać, szczególnie w takich miejscach jak plac budowy.

BHP na budowie – rodzaje wypadków

Na budowie niewątpliwie zdarza się mnóstwo wypadków. Jednakże, jakie występują najczęściej i dlaczego BHP na budowie jest aż tak ważne? Wiele z nich to wypadki spowodowane potknięciem się, zazwyczaj są jednak niegroźne. Poza tym można wyróżnić również takie, które zdarzają się przez złe używanie narzędzi, spadanie różnych przedmiotów z wysokości. Część z nich bywa niestety śmiertelna, a wynikają one głównie z nieuwagi pracowników. Jednakże kilkanaście procent wypadków związanych jest z przyczynami technicznymi, wynikało to na przykład z braku przeglądu maszyn czy ich ogólnego zaniedbania. Pracownicy, jak i pracodawcy powinni bardziej się starać o to, by plac budowy stał się bezpieczniejszym miejscem. Jednakże by coś się zmieniło, obie te strony muszą współpracować.

Co należy wiedzieć o zasadach bezpieczeństwa na budowie?

Aby zarządzać odpowiednio budową i BHP na budowie, trzeba mieć niewątpliwie niezwykle szeroką wiedzę w tym zakresie. Zakres obowiązków pracodawcy czy kierowników budowy, związanych z bezpieczeństwem, reguluje szereg rozmaitych ustaw. Aby poprawić bezpieczeństwo i higienę pracy na budowie, pracodawcy i kierownicy powinni przede wszystkim przejść szereg szkoleń oraz zapoznawać pracowników ze wszystkimi regulaminami. Stosowanie się do wskazówek i zasad zmniejszyłoby ryzyko kontuzji na placach budowlanych, które wciąż jest wysokie. Kolejną istotną kwestią, o której nie należy zapominać, jest odpowiednia odzież i artykuły BHP. Kask, gogle czy bluzy ochronne to tylko kilka z przykładów środków ochrony, które pomogą w zapobieganiu wypadków.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl